نظام حقوقی و جرایم مالی در بانکهای اروپا

 

کارشناس وبینار:

خانم اَوین توکلی

بازرس جرایم مالی و رشوه‌خواری در کشور سوئیس

مشاور حقوقی در دعاوی قانونی و داوری بین‌المللی

 

 

تاریخ و محل اجرا: ۲۶ دی ۱۳۹۵

 

 

"ما یک بحثی در تجارت داریم تحت عنوان حق دلالی یا اخذ وجهی بابت کمیسیون انجام معامله. با توجه به مسائلی که در خصوص لزوم شفافیت در معاملات و قراردادها فرمودید تا چه میزان این وجوه می توانند ریسک اتهام به رشوه گیری و سایر تخلفات مالی را به همراه داشته باشند؟ مثلاً ما میخواهیم با یک شرکت به هرشکلی که شده به عقد قرارداد برسیم. در این میان شخص یا شرکتی واسطه می شود و به دلیل داشتن رابطه خوب یا نفوذ و تاثیر بر آن شرکت و... به ما پیشنهاد می کند در ازای دریافت وجهی این معامله را به اصطلاح "جوش دهد. آیا این تخلف است؟ معیار تصمیم گیری شما چیست؟"

پاسخ:

 

"نکات متعددی در خصوص شیوه نگارش و کنترل محتوای قراردادها فرمودید که بیشتر مربوط به قرارداد با بانک بود.
برای دو شرکت و طرف تجاری در دو کشور مختلف چه توصیه ای دارید؟ بویژه در خصوص شیوه داوری و بند مربوط به آن در قرارداد؛ برای زمانی که اختلافات مالی و بانکی رخ می دهد بین طرفین."

پاسخ:

http://contracts.onecle.com/alpha/844.shtml

http://contracts.onecle.com/garage/credit-suisse-sponsor-1998-07-21.shtml

 

"گشایش حساب بانکی در بانکهای کشور سوئیس یا سایر بانکهای اروپا برای ایرانیان امکان پذیر است؟ چه شرایط و الزاماتی دارد؟ دریافت کارت اعتباری چگونه است؟"

پاسخ:

 

"انجام Secret banking و گشودن حساب برای مشتریان بطور محرمانه و پنهان نمودن نام و اطلاعات مالی آنها، چگونه می تواند با توجه به نظارت دقیقی که شما فرمودید در بانک دارید و با توجه به قوانین بین المللی و نظام یکپارچه بانکی بین المللی انجام پذیرد؟"

پاسخ:

 

"بنده دانشجوی ارشد مدیریت مالی گرایش بانکداری هستم. لطفاً از کارشناس محترم سوال کنید که تامین سرمایه بانک های سویس و منبع اصلی درآمدشون چه هست؟ و اینکه آیا استاندارد های گزارش گیری بطور شفاف اجرا میشه در اونها؟
با تشکر."

پاسخ:

 

"با سلام و عرض تشکر، آیا سرکار خانم استاد وبینار امشب، با این نظر موافق هستند که در دنیا هیچ معامله و بیزینسی بدون پرداخت رشوه و over invice انجام نمی شود؟ موافق هستند یا خیر؟ با توجه به تخصص و تجارب، استاد چقدر این موضوع را قبول دارند و چقدر واقعاً این نظریه صحیح است؟"

پاسخ:

وبینارهای بیشتر  

 

 

 

 

 

 

 

تمام حقوق این وبسایت متعلق به پایگاه خبری واردات و صادرات است.