• importexport-01
  • importexport-02
  • importexport-03
  • css image gallery
  • importexport-05
jquery carousel slider by WOWSlider.com v8.8

‌دو شرکت چینی از ایران نفت نخواهند خرید


  دو شرکت بزرگ چینی فعال در عرصه پالایش نفت برای ماه نوامبر درخواستی برای واردات نفت از ایران ارائه نکرده‌اند. به گزارش پایگاه خبری واردات و صادرات به نقل از جام نیـوز، خبرگزاری رویترز گزارش کرد که شرکتهای ملی نفت چین (CNPC) و ساینوپک از بیم نقض تحریم‌های وضع شده از سوی آمریکا، خرید نفت از ایران را متوقف خواهند کرد.

  یکی از منابع رویترز به این خبرگزاری گفته است شرکت‌های ملی نفت چین و ساینوپک نمی‌دانند که آیا در نهایت مشمول معافیت از تحریم‌های آمریکا می‌شوند یا خیر. به همین دلیل این دو شرکت چینی تصمیم به عدم سفارش نفت ایران برای ماه نوامبرگرفته‌اند. هر دو شرکت ملی نفت چین و ساینوپک از اظهارنظر رسمی در مورد این گزارش خودداری کرده‌اند.

  این گزارش در حالی منتشر شده است که پیش از این، خبرگزاری بلومبرگ مدعی شده بود هند، یکی از بزرگ‌ترین مشتریان نفت ایران، برای ماه نوامبر، قصد خرید هیچ محموله نفتی از ایران را ندارد. بلومبرگ نوشته بود که هنوز معلوم نیست برنامه چین برای خرید نفت ایران چیست، اما در مورد هند، دو پالایشگاه بزرگ دولتی «ایندین اویل»، «باهارات پترولیوم»، همچنین پالایشگاه‌های نایارا و مانگالور هیچ درخواستی برای خرید نفت ایران در ماه نوامبر نداده‌اند. برخلاف این گزارش، وزیر نفت هند اعلام کرد پالایشگاه های این کشور در ماه نوامبر ۹ میلیون بشکه از ایران خرید نفت خواهد داشت.

 

۲ آبان ۱۳۹۷

منبع: جام نیوز