• importexport-01
  • importexport-02
  • importexport-03
  • css image gallery
  • importexport-05
jquery carousel slider by WOWSlider.com v8.8

‌امکان صادرات غیرمستقیم به آمریکا بدون پرداخت عوارض فراهم شد


  رایزن بازرگانی در آفریقا گفت: برخی تولیدکنندگان خارجی با ایجاد خطوط تولید در مناطق آزاد تجاری آفریقا امکان صادرات به ایالات متحده آمریکا برای آنها فراهم شده که این موضوع می‌تواند برای فعالان تولیدی-صادراتی کشورمان نیز جذاب باشد.

  به گزارش پایگاه خبری واردات و صادرات به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرتضی دیلان رایزن بازرگانی در آفریقا با ارسال نامه‌ای به پیلتن مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای عربی و آفریقایی با موضوع «لزوم بهره‌مندی از قانون رشد و فرصت برای آفریقا موسوم به AGOA» نوشت:
  "براساس قانون رشد و فرصت آفریقا (AGOA) کشور آمریکا، صادرات برخی محصولات تولیدی کشورهای زیرخط صحرا از قبیل صنعت نساجی، پوشاک، کیف و کفش را بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی به این کشور آزاد شده و فرصت خوبی برای این صنایع ایجاد و مزیت رقابتی بالایی را فراهم نموده است." (این قانون تا سال ۲۰۲۵ میلادی اعتبار داشته و دولت فعلی آمریکا نیز از آن حمایت نموده است).

  در حال حاضر برخی از تولیدکنندگان خارجی با ایجاد خطوط تولید در مناطق آزاد تجاری این کشورها امکان صادرات به ایالات متحده آمریکا را فراهم نموده‌اند که این موضوع شاید برای فعالان تولیدی-صادراتی کشورمان نیز جذاب باشد. لذا در ملاقات با جناب آقای Laban Rao از مدیران منطقه پردازش و فرآوری صادرات (Export Processing Zone) و بحث و بررسی در خصوص حضور برخی صنایع ایران بویژه در حوزه نساجی و پوشاک در منطقه پردازش و فرآوری صادرات Athi River EPZ (در ۲۰ کیلومتری شهر نایروبی) جهت تولید و صادرات مجدد، ایشان موافقت خود را جهت بسترسازی و فراهم‌نمودن مقدمات کار اعلام نمودند. لذا خواهشمند است موضوع به نحو مقتضی به فعالان اقتصادی مرتبط اطلاع‌رسانی و از نتیجه این دفتر رایزنی بازرگانی را مطلع فرمایند.

  کشور کنیا یکی از تامین‌کنندگان پوشاک در ایالات متحده بوده و در سال گذشته ۳۴۰ میلیون دلار به ایالات متحده آمریکا این نوع محصول را صادر کرده است.

 

۷ مرداد ۱۳۹۷

منبع: تسنیم